Dijital ve Geleneksel Çizim

Elmira Art’ta çizim dersleri boyunca katılımcının çizim seviyesi hangi aşamada olursa olsun çizimlerini istediği alanda geliştirmesini sağlıyoruz. Bu gerek karakter tasarımı, perspektif bilgisi, moda çizimleri , figür çizimleri gibi kişinin ilgi alanlarında ders içerikleri ile çalışmalar yapıyoruz.  Temel Sanat eğitiminin amacı, dijital eğitimler öncesinde öğrencinin çizgi değerleri, anatomi, oran-orantı, doku, tonlama, ışık-gölge, kompozisyon gibi temel değerleri öğrenmesi ve gerek canlı uygulamalar gerekse imgesel çalışmalar öncesinde bir alt yapı oluşturmaktır.

Elmira Art’ta dijital çizim dersleri gün geçtikte daha kapsamlı hale gelmiştir.

Dijital tableti olan ögrenciler derse tabletleri ile katılım sağlayabilirler veya atölyedeki çizim tabletlerini kullanabilirler. Her ögrencinin ilgi alanına göre dijital çizim ve illüstrasyon çalışmaları yapılmaktadır.

İpad pro programları, Procreate, Photoshop, Sketchbook, Illustrator gibi programlar üzerinden oyun konseptleri, anime çizimleri, figür, karakter tasarımı, çocuk kitabı illüstrasyonu gibi zengin konu içeriğimiz ile çalışmalar yapılmaktadır.

Dijital Çizim Nedir?

Teknolojik gelişmelerle birlikte grafik alanında dijital çizim kavramı önem kazanmıştır. Daha önce kalemle hazırlanan çizimler artık bilgisayarlar üzerinden yapılmaktadır. Dijital ortamda yapılan çizimlerin günden güne gelişmesi sonucunda dijital ortamda yapılan çizimler, ‘dijital sanat’ olarak adlandırılmıştır.

Dijital ortamda yapılan çizimler artık klasik kağıt ve kalem ikilisini bilgisayar ve tabletlere taşımıştır. Bununla birlikte dijital ortamdaki çizimler, çok daha pratik ve detaylı bir şekilde yapılabilmektedir. Görselliği yüksek olan tasarımlar, dijital ortamda kolay bir şekilde hayat bulmaktadır. Yani normalde karakalem ile uygulanan çok üst düzey çizim teknikleri, dijital araçlarla kısa sürede başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Neden Dijital Çizim Öğrenmeliyim?

Dijital ortamda yapılan çizimler, bugün pek çok sektörün kapısını aralamaktadır.  Bunun dışında; tasarıma yönelik sektörlerde iş arayanlar için dijital ortamda nasıl çizim yapılması gerektiğine yönelik eğitimler alınabilir. Elmira Art’ta dijital eğitimler, kişinin yetenekleri doğrultusunda hızlı bir gelişim sağlamasına yol açabilir. Tasarım alanında eğitim almak ya da kariyer yapmak isteyenler için dijital tasarım eğitimlerine önem verilmelidir. 

Bilgisayardan dijital çizim yapmak için doğru bir eğitim alarak tasarım alanına ilk adımı atmak faydalı olabilir. 

Derslere katılan öğrenciler dilerlerse dijital artist ekibimizin uzman desteğiyle yaptıkları dijital çalışmalarla portrfolyo oluşturabilirler ve bu portfolyo ile çeşitli alanlardaki işlere başvurabilirler.

 

Derslerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin.

error: Bu sayfa kopyalamaya karşı korumalıdır.